Adeverinta pentru vechime in munca - Carnet de munca
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri.
Acest site foloseste Cookie-uri, conform noului Regulament de Protectie a Datelor (GDPR), pentru a va asigura cea mai buna experienta online. In esenta, Cookie-urile ne ajuta sa imbunatatim continutul de pe site, oferindu-va dvs., cititorul, o experienta online personalizata si mult mai rapida. Ele sunt folosite doar de site-ul nostru si partenerii nostri de incredere. Click AICI pentru detalii despre politica de Cookie-uri. Sunt de acord cu politica de cookie
Buna ziua! Sunt Simona, Asistentul tau personal.
Click daca ai nevoie de ajutor!
X
Tine-ma minte

Ati uitat parola? Click aici pentru a recupera user/parola

Nu aveti cont?
X

Te rugam sa introduci adresa de email pe care ai folosit-o la inregistrarea contului tau.

X

Te rugam sa introduci adresa de email pe care ai folosit-o la inregistrarea contului tau.

Contul meu Inregistrare cont Testare gratuita
PortalCodulMuncii.ro
Portal actualizat la 9 Decembrie 2023
Un produs marca Rentrop&Straton

Adeverinta pentru vechime in munca

Raspuns oferit de Alexandra Nedelcu
Alexandra Nedelcu
Expert Legislatia muncii
valabil la 12 Mar 2023
Intrebare: Referitor la vechimea in munca pentru salariatii care au fost angajati in perioada 01.01.2008 - 31.12.2022 la acelasi angajator. Este corect ca angajatorul sa specifice in adeverinta de vechime: - pentru perioada 01.01.2008 - 31.12.2010. Conform dispozitiilor art. 296 alin. (1) din Codul muncii, cu modificarile si completarile ulterioare, vechimea in munca stabilita pana la data de 31 decembrie 2010 se probeaza conform carnetului de munca; - pentru perioada 01.01.2011 - 31.12.2022 vechimea in munca este de: 11 ani, 0 luni, 0 zile.

Tip societate: S.R.L.
Numar de angajati: 11-50 angajati
Cod CAEN: 8622

Nota: Raspunsul la aceasta intrebare este disponibil doar pentru utilizatorii inregistrati. Clic aici pentru a te convinge de utilitatea raspunsurilor oferite de expertii PortalCodulMuncii.ro
Login utilizator
Creare cont platit Testare gratuita
De ce sa va inregistrati?
  • Pentru a avea la dispozitie zeci de experti 24 / 7 / 365!
    Pentru a avea acces (dupa activarea contului) la o baza de date cu peste 55.000 de intrebari si raspunsuri din domeniul relatiilor de munca: legislatia muncii, asigurari sociale, salarizare, resurse umane.
    Pentru ca accesul total in portal + consultanta personalizata va costa acum doar 1.827 + TVA = 1.918,35 lei
    Pentru ca toate informatiile din portal sa va stea la dispozitie oricand si de oriunde!
    Consultanta oferita de specialistii Portalcodulmuncii
    Soft Legislativ EXCLUSIV pentru Departamentul de Resurse Umane/Salarizare - Legis Plus Legislatia Muncii. Poti consulta toate legile din domeniul legislatia muncii actualizate la zi de oriunde si oricand. Atentie, este singurul Soft Legislativ din Romania realizat Exclusiv pentru Departamentul de Resurse Umane/Salarizare la pretul de 2.521,4 lei (TVA inclusa)

Atentie la data valabilitatii intrebarii!
Raspunsul oferit este in concordanta cu legislatia in vigoare la data de 12 mar 2023.

VIZUALIZATI INSTANT acest raspuns, platind prin SMS!
Puteti accesa raspunsul la intrebarea de mai sus, platind prin SMS 10 Euro + TVA.
Apasa butonul "Plateste prin SMS" si urmeaza instructiunile privind procedura de plata folosind telefonul mobil. Odata procedura de plata finalizata, vei putea vizualiza raspunsul chiar in pagina accesata.
Sau CLICK AICI pentru a alege varianta de Abonament pentru 3, 6 ori 12 luni. Veti putea adresa intrebari in mod direct consultantilor si veti putea vedea toate intrebarile si raspunsurile din site. Peste 700 de clienti folosesc zilnic site-ul nostru.
Newsletter PortalCodulMuncii.ro

Ramai la curent cu toate solutiile propuse de specialisti.
Aboneaza-te ACUM la Newsletterul Portalcodulmuncii.ro si primesti cadou Raportul special "3 modele Editabile de Fise de Post si Evaluare"!

Da, vreau informatii despre produsele Rentrop&Straton. Sunt de acord ca datele personale sa fie prelucrate conform Regulamentului UE 679/2016


Intrebari similare din categoria Carnet de munca

Aug302021

Adeverinta de vechime. Acte aditionale la CIM

de Alexandra Nedelcu valabil la 30 Aug 2021
Intrebare: Va rog sa ma ajutati cu un raspuns pentru urmatoarea intrebare: 1. Actele aditionale de telemunca se includ si in adeverinta de vechime?
Iun212018

Termenul de eliberare adeverinta unui salariat sau fost salariat

de Gabriela Dita valabil la 21 Iun 2018
Intrebare: La solicitarea scrisa a salariatului sau a unui fost salariat, angajatorii sunt obligati sa ii elibereze acestuia un extras din registru, adeverinta de vechime si alte documente relevante, in termen de cel mult 15 zile de la data solicitarii. Intrebarea este daca cele 15 zile sunt lucratoare sau calendaristice.
Mar262018

Adeverinta de vechime. Salariat care a avut si carnet de munca

de Adina Popescu valabil la 26 Mar 2018
Intrebare: Cum se completeaza adeverinta de vechime a unui angajat care a inceput activitatea din 2001, incepand cu salariul din 01.11.2011 tinand cont ca pana atunci au fost cartile de munca?
Nov192017

Proces-verbal de predare-primire a carnetului de munca

de Gabriela Dita valabil la 19 Nov 2017
Intrebare: Care este procedura legala prin care angajatorul poate sa predea carnetul de munca unui fost salariat, care nu a venit sa-l ridice cand a incetat raporturile de munca in anul 1995. Mentionez ca angajatorul este in Constanta iar fostul salariat in Suceava.
Iun142017

Vechimea in munca este munca prestata in temeiul unui CIM

de Gabriela Dita valabil la 14 Iun 2017
Intrebare: Doresc sa cunosc daca contractul de colaborare este considerat vechime in munca?
Sep202016

Carnetul de munca probeaza vechimea stabilita anterior datei de 31 decembrie 2010

de Gabriela Dita valabil la 20 Sep 2016
Intrebare: Va rugam sa ne precizati daca la intocmirea unei adeverinte de vechime in munca, trebuie sa tinem cont si de perioada dinaintea datei de 01.01.2011. Facem mentiunea ca salariatul lucreaza din 01.01.2009, iar pentru perioada 01.01.2009 - 31.12.2010 se face dovada vechimii cu carnetul de munca. Salariatul a incetat activitatea pe 01.07.2016. In adeverinta de vechime - vechimea in munca am ...
x